• bezpečný...
  • stabilný...
  • rýchly!

Návod na používanie webmailu Horde

sekcia: Podpora

Horde webmail poskytuje plnohodnotnú správu Vašich e-mailov, so všetkými funkciami ako bežný e-mailový klient, pričom všetko prebieha priamo na e-mailovom serveri.

V tomto návode sú spomenuté len najpoužívanejšie funkcie, Horde webmail ich ale umožňuje ďaleko viac.

K najväčším výhodám práce určite patrí, že do webmailu sa môžete prihlásiť odkiaľkolvek, kde máte prístup do internetu. Stačí do prehliadača zadať nasledovnú adresu: mail.platon.sk

Na úvodnej stránke kliknite na ikonu Horde v ľavej časti obrazovky.


Budete presmerovaný na stránku Horde webmail, kde je potrebné zadať Vaše prihlasovacie meno a heslo, do schránky, ktorú máte zriadenú u Platon Webhosting.


Ak bolo prihlásenie úspešné, objaví sa úvodná stránka Horde webmail.


Pre zobrazenie priečinkov a správ, kliknite v danom okne na položku Pošta v hornom menu. Otvorí sa vám nasledujúce okno:


Pre vytvorenie novej správy zvoľte Nová správa v ľavom menu. Otvorí sa vám nové okno kde môžete pásať správu a pridať prílohy.


Ďalej môžete zmeniť nastavenia signatúry a aliasov. Do nastavení sa dostanete prejdením do Nastavení (Horné menu, obrázok kolieska) Nastavenia -> Pošta. V danom okne vyberte Všeobecné nastavenia -> Osobné informácie:


Na obrazovke nižšie, si môžete vytvoriť Vašu signatúru, ktorá bude automaticky dopĺňaná do každej vytváranej správy. Nastavenia potvrdíte kliknutím na tlačítko Uložiť.
Každá e-mailová schránka môže mať viacero aliasov. Webmail z tohto dôvodu umožňuje zmeniť adresu, ktorá bude použitá pre odchádzajúcu poštu (prijímateľ bude zvolenú adresu vidieť v položke Od:).
Položku "Vyberte identitu, ktorú chcete zmeniť", zmeňte na Vytvoriť novú identitu. Vyplňte požadované údaje a kliknite na Uložiť. Vráťte sa ešte raz do rovnakého okna a zmeňte položku Prednastavená identita na Vami vytvorenú. Zmenu potvrďte tlačítkom Uložiť.


Filtre pre prijaté správy sú v položke Pošta -> Filtre, pod ktorou môžete vytvárať nové filtre (pravidlá) na triedenie správ.


  • Platon Webhosting
  • Metafox CMS
  • Platon Technologies, s.r.o.